תרגיל המדמה פגיעת טיל כימי באשקלון נערך ב'ברזילי'
0
1339
כחלק מתוכנית האימונים של ברזילי ובשיתוף עם פיקוד העורף, הובאו 150 'פצועים', שדימו נפגעים בדרגות חומרה שונות • ראש העיר, איתמר שמעוני ומנכ"ל ביה"ח חזי לוי, החמיאו על רמת המוכנות
 

מאת

: קרן-אור אזולאי

פורסם:

  20:45 24-11-2013
גילוי מיומנות. בית חולים ברזילי ופיקוד העורף

ביום רביעי השבוע התקיים במרכז הרפואי 'ברזילי' תרגיל רחב היקף המדמה תקיפה באמצעות חומרי לחימה כימיים. התרגיל הוא חלק מתוכנית האימונים של בית החולים והכנתו לטיפול בתרחישים שונים, והתבצע בהנחיית פיקוד העורף והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות.

במהלך התרגיל הוזרמו לבית החולים כ-150 נפגעים מדומים ובובות, אשר דימו נפגעים בגילאים שונים, בדרגות חומרה שונות ופגיעות מחומרים כימיים, שלעיתים משולבות בפגיעות רגילות.

בתרגיל נטלו חלק צוותים רבים מבית החולים מכל התחומים והמקצועות הרפואיים והמינהליים, ושולבה בו גם יחידה צבאית של פיקוד העורף המהווה חלק אינטגראלי מבית החולים בשעת חירום.

במהלך התרגיל ביקר בבית החולים גם ראש העיר, איתמר שמעוני, אשר הביע שביעות רצון רבה מרמת המוכנות של הצוות הרפואי ב'ברזילי'. "אני יכול לומר לכם היום בביטחון מלא שכתושבי אשקלון, אנחנו יכולים להיות גאים על המוכנות של העיר שלנו לשעת חירום", אמר. "בתרגיל הנוכחי צפיתי בעובדי הרשות המקומית משתלבים בתפקידים השונים הייחודיים לתרחיש הזה ונותנים מענה ראוי לנפגעים מדומים. יש לעיר אשקלון משימות מיוחדות ואתגרים לא פשוטים לפניה. אני תמיד אומר שבעזרת ה' לא ניאלץ להתמודד עם התרחישים הללו. אבל אם זה חלילה יקרה, נעמוד בזה בכבוד".

בסיכום התרגיל, שנערך על-ידי צוותי הבקרה, צוינה לשבח מידת הרצינות והמוכנות של בית החולים לטיפול בנפגעים בכל התרחישים. מנהל בית החולים, ד"ר חזי לוי, ציין בסיפוק את תהליך ההכנות הממושך והמקצועי ואת רמת המיומנות והביצוע בתרגיל עצמו, והודה לכל צוותי בית החולים ולמנחים את תרגיל. בבית החולים מקווים כי תרחישים אלו יישארו בגדר תרגיל בלבד.