מסרים מיניים
0
845

במסגרת תוכנית תחקירים שנועדה לחשוף עבירות מין באינטרנט, נעצר תושב העיר (19) בחשד כי יצר קשר עם עיתונאי שהתחזה ל'טלי', קטינה בת 14, והטריד אותה מינית באמצעות תוכנת המסרים 'וואטס אפ' • על פי כתב האישום, הנאשם הציע ל'טלי' "להתמזמז איתו", "להתנשק איתו" ו"מה שיזרום" • כל זה קורה בזמן שהנאשם נמצא במעצר בית בגין עבירות מין חמורות שביצע בבת 25 הלוקה בשכלה, אותה הכיר דרך הפייסבוק

 

מאת

: קרן-אור אזולאי

פורסם:

  14:55 10-09-2013
משטרת אשקלון

תחקיר שנערך בתוכנית 'אורלי וגיא' בניסיון לחשוף עברייני מין ברשת האינטרנט, הוביל למעצר של נער בן 19 מאשקלון, החשוד בניסיון להטרדה מינית של קטין מתחת לגיל 15 והדחה בחקירה. פרקליטות מחוז דרום, באמצעות עו"ד חן עסיס, הגישה השבוע לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד החשוד ובקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים.

במהלך חודש אוגוסט האחרון ובתחילת ספטמבר, במסגרת הכנת כתבת תחקיר בתוכנית 'אורלי וגיא' (ערוץ 10) בנושא עבירות בעלי אופי מיני ברשת האינטרנט, הציג את עצמו הכתב אבי דובינצקי באתרי צ'אטים שונים באינטרנט כ'משועממת 14'. הוא מסר את מספר הטלפון הנייד שלו והזמין אנשים 'רציניים' להתכתב עמו באמצעות האפליקצייה Whatsapp.

על פי כתב האישום, הנאשם, תושב אשקלון, גלש במחשבו באתר צ'אט, הבחין בכינוי, לחץ עליו וראה את מספר הטלפון הנייד של דובינצקי. בעקבות כך פנה הנאשם אל דובינצקי באפליקציית המסרים, ולאחר שהזדהה ביקש לדעת את שמה של 'משועממת 14', את גילה ומקום מגוריה. דובינצקי השיב כי שמו 'טלי' והציג עצמו כקטינה בת 14 מתל-אביב. הנאשם ביקש מ'טלי' שתשלח לו תמונה, ודובינצקי אכן שלח שתי תמונות של נערה קטינה. הנאשם אף הוא שלח ל'טלי' תמונה שלו. הוא הציע לה לשוחח בטלפון הנייד או לבצע שיחת וידאו על-מנת שיוכל לראותה, אך 'טלי' דחתה אותו בתואנות שונות.

עוד עולה מכתב האישום, כי מאוחר יותר באותו היום הציעה 'טלי' לנאשם להיפגש עימו בשעות הערב, וזה הסכים והציע ל'טלי' להגיע אליו לביתו באשקלון, להישאר לישון אצלו ולראות ביחד סרט. 'טלי' הסכימה והנאשם התקשר לטלפון הנייד על-מנת לוודא שהיא אכן מגיעה, למסור לה את כתובת מגוריו והוראות הגעה. על-מנת שלא לחשוף את זהותו, מסר דובינצקי את הטלפון לסטודנטית אשר התחזתה ל'טלי', שוחחה עם הנאשם והשניים קבעו להיפגש בביתו של הנאשם עוד באותו היום.

בנוסף, נכתב בכתב האישום, במהלך ההתכתבויות בין 'טלי' לנאשם הציע לה האחרון הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, וכן התייחסויות חוזרות המתמקדות במיניותה. בחלק מהדוגמאות המובאות בכתב האישום נכתב כי הנאשם שאל את 'טלי' אם היא בתולה והאם יצא לה לשכב לישון עם גבר באותה מיטה. האם היא מהבחורות שמדברות על סקס וכאלה, האם היא מהבנות ה'חרמניות' או מהבנות ה'טובות', האם יצא לה 'להתמזמז', האם יצא לה 'להתחרמן' והאם הייתה פעם בעירום. עוד כתב כי הוא מפחד שיהיו לו בעיות מאחר והיא קטינה ושאל אם הוא "יכול להיות רגוע". כמו כן ביקש מ'טלי' שתגיד לאמו כי היא ידידה שלו שבאה לבקרו ונשארת לישון אצלו.

בהמשך הערב המשיכו השניים להתכתב ו'טלי' הציעה כי למחרת ילכו לים. במענה להצעה זו כתב הנאשם כי אינו יכול לצאת מביתו שכן הוא נמצא במעצר בית. לאחר גילוי זה סירבה 'טלי' להיפגש עימו. למחרת פנה אליה שוב הנאשם, אמר לה כי הוא מצטער וביקש שישוחחו ביניהם, אך באותו רגע ניתקה עמו 'טלי' מגע והוא החל להטריד אותה בהודעות ובבקשות לשוחח בווידיאו-צ'אט.

בהמשך התחקיר הכתב דובינצקי התקשר אל הנאשם, הזדהה כאביה של הקטינה ותקף אותו על הקשר האסור שלו עם בתו. הנאשם נלחץ והחל להתחנן כי האב לא יסגירו למשטרה, בטענה כי חייו "גם ככה בזבל", אמא שלו במצב קשה והמצב הכלכלי שלהם בכי רע. עוד צוין, כי הנאשם אישר בחקירותיו את השיחות וחילופי הדברים המיוחסים לו, אך טען כי סבר כל העת שהוא מדבר עם בגירה בת 18.

בבקשה למעצרו נכתב כי הנאשם ביצע את העבירות המיוחסות לו בכתב האישום, שעה שתלוי ועומד נגדו תיק חמור בגין עבירות מין, וכשהוא נמצא בתנאי שחרור שהוטלו עליו על-ידי בית משפט.

התיק מתבסס על כתב אישום נגד הנאשם שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע לפני כחודשיים ומייחס לו עבירות של אינוס, מעשה סדום ומעשה מגונה בבת 25 הלוקה בשכלה, שאותה הכיר דרך הפייסבוק. בנוסף, מייחס כתב האישום למשיב הדחה בחקירה - ניסיון שלו לשכנע את המתלוננת לבטל את התלונה בשל פגיעה בלימודיו ומצבה של סבתו החולה. ביום ששוחרר על-ידי בית המשפט המחוזי למעצר בית עם איזוק אלקטרוני, בבית סבתו באשקלון, נאסר על הנאשם כל שימוש באינטרנט או בטלפון סלולרי.

מספר שבועות אחר כך, במסגרת ערר שהגיש על החלטת בית המשפט המחוזי, החליט בית המשפט העליון לקבל את הערר באופן חלקי, כך שמעצר הבית יהיה בביתו באשקלון ויותר לו לעשות שימוש באינטרנט ובטלפון נייד, למעט כניסה לפייסבוק.

בבקשת הארכת המעצר שהוגשה השבוע בעניינו של החשוד ציינה הפרקליטות כי העובדה שהוא שב וביצע עבירת מין נוספת כלפי מי שסבר שהיא קטינה בת 14, שעה שתלוי ועומד נגדו תיק חמור בגין עבירות מין וכשהוא נמצא בתנאי שחרור בערובה שהוטלו עליו, מעידה כי מדובר באדם הסובל מסטייה מינית. לפיכך החליטה הפרקליטות לבקש את מעצרו עד תום ההליכים, משום שקיים יסוד סביר שיסכן את ביטחון הציבור.

בית המשפט טרם נתן את דעתו בנוגע להארכת המעצר, אך לאור העדויות נגדו מסתמן כי בית המשפט יקבל את בקשת הפרקליטות.