הרב ברדא: "אחרי תפילת החג אדע מי יהיה ראש העיר"
0
1014
כמי שחזה בעבר את ניצחונו המפתיע של רוני מהצרי, הודיע הרב כי יעשה את אותו הדבר גם בבחירות הקרובות • לאחר ההכרזה צפויה סיעתו 'אחדות בתכלית' לתמוך במועמד זה  לראשות העיר
 

מאת

: קרן-אור אזולאי

פורסם:

  00:00 25-11-2013
ממתינים להודעתו. הרב ברדא

הרב יצחק ברדא הודיע השבוע לציבור תומכיו באופן רשמי: "אחרי תפילת ראש השנה, אדע מי יהיה ראש העיר". מסתבר כי לא מעט מתמודדים מייחלים לתמיכתו של הרב ברדא, נשיאה הרוחני של סיעת 'אחדות בתכלית'.

לאחר שחזה בזמנו לרוני מהצרי ניצחון כמעט בלתי אפשרי, הודיע השבוע הרב כי כפי שעשה בבחירות הקודמות, שבהן חזה במדויק, לאחר תפילת ראש השנה, מי יהיה ראש העירייה של אשקלון, כך יעשה גם הפעם.

סיעת 'אחדות בתכלית', בראשותו של חבר המועצה, תומר גלאם, ומספר שתיים ברשימה, יורם שפר, מסתמנת כמי שתהיה הסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר הבאה. בהתאם, המועמדים לראשות העיר מחזרים אחריה במטרה לקבל את תמיכתה בבחירות לראשות. אולם בסיעה טרם התקבלה החלטה במי מהמועמדים לתמוך. נשיא הסיעה, הרב ברדא, הודיע השבוע, כאמור, כי לאחר תפילת ראש השנה ידע מי יהיה ראש העיר הבא של אשקלון, ובהתאם יודיע על תמיכתה של הסיעה באותו מועמד לראשות העיר

כזכור, לפני שתי קדנציות הצליח הרב הצליח לחזות במדויק מי יתפוס את הכיסא בקומה הרביעית. בשבועות האחרונים הייתה עלייה לרגל לחצרו של הרב. פוליטיקאים מכל המגזרים, בהם גם המועמדים עצמם, הגיעו לשיחה אישית עם הרב וביקשו את ברכתו. "כל המועמדים יודעים שמי שיקבע מי יהיה ראש העיר הוא הרב ברדא", מוסרים מחצרו של הרב. "אנחנו ממתינים כמו כולם להודעתו, שתתקבל לאחר תפילת ראש השנה. בהסתמך על ניסיון העבר בו הוא ידע בדיוק מי ייבחר, אנחנו סמוכים ובטוחים שכך יהיה גם הפעם. בינתיים הרב מברך את כל תושבי אשקלון ובית ישראל בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה".

תמיכתו של הרב תותנה, כמובן, בשיתוף פעולה קואליציוני של המועמד עם הרשימה הנתמכת על-ידי הרב, 'אחדות בתכלית'.